Kategória: Uncategorised Uverejnené: sobota, 28. marec 2015 Napísal: Super User

Výsledky
7.ročník PREŠOVSKÝ KILOMETER 2019
(pre zobrazenie kliknúť na príslušnú kategóriu)

Prešovský Velodróm  ako jediný svojho druhu na Slovensku hostil 28. – 29. augusta 2019 významné cyklistické preteky Grand Prix Prešov 2019 s medzinárodnou účasťou. V Prešove sme videli Európsku dráharskú špičku a záujem bol naozaj veľký. Prihlásilo sa 12 krajín  EUC (Európskej cyklistickej federácie). Ohlas dráharskej špičky bol pre organizátorov podujatia veľmi pozitívny a bol akýmsi zadosťučinením pre všetkých ,ktorí pripravovali celé podujatie. Preto všetci z teamu organizátorov veria , že  budúci rok bude ešte úspešnejší a diváci uvidia ešte krajšie preteky v ešte krajšom prostredí . Zároveň chceme poďakovať všetkým sponzorom ,teamu organizátorov a aj všetkým divákom ,ktorí mohli zhliadnuť  naozaj krásne súboje taktiky a rýchlosti jednotlicov ale aj teamov.

V dňoch 11-12.5.2019

sa uskutočnil Slovenský pohár v dráhovej cyklistike muži,ženy,juniorky,juniori,kadetky,kadeti,žiaci,žiačky.
Novinkou na týchto pretekoch bol štart od kategórie kadeti zo štartovacieho zariadenia.
Pretekalo 12 slovenských teamov  vo viacerých  kategóriach podľa propozícii pretekov.
Súťaživosť v každej kategóriii a chuť víťaziť bola ocenená diplomom a medailou pre prvých troch pretekárov v každej kategórii.

Ďakujeme priaznivcom ,ktorí prišli podporiť a aj počasiu,že v týchto daždivých dňoch vydržalo.

Výsledky:

- 500m a 1km s pevným štartom

- stíhačka jednotlivcov

- omnium

Dňa 8.5.2019

sa uskutočnili na prešovskom velodrome preteky UCI
kategórie C2 v dráhovej cyklistike "Grand Prix Velodrom Prešov". Na štart sa postavilo 40 pretekárov zo 6 krajín, vrátane kompletnej slovenskej dráhárskej elity.  Z výsledkov našej reprezentácie najviac upútala Alžbeta Bačíková, ktorá skončila na 2. mieste v omniu a na 3. mieste v scratchi. Organizátori zase usporiadali významné medzinárodné
podujatie a vyšlo im aj počasie, takže všetky súťaže sa bez problémov dokončili. V dňoch 28. - 29. 8. 2019 ich čaká ešte náročnejšie podujatie kategórie C1 UCI "Grand Prix Prešov".

Chceme poďakovať všetkým, ktorí prišli podporiť súťažiacich.